Produkty na blizny na bazie colostrum

Blizny powstają w wyniku wypadków, zranień czy operacji. Bywa też tak, że są następstwem chorób skórnych takich jak trądzik. Bez względu jednak na przyczynę, większość osób, które ma tego typu „pamiątki” na ciele, chce zmniejszyć ich widoczność i poprawić kondycję zniszczonej skóry. Część blizn znika sama po czasie, lecz niektóre z nich, głębsze i bardziej rozległe, stają się problemem estetycznym. Wygląd zniekształconej tkanki można poprawiać, na przykład poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji.

Jak radzić sobie z bliznami? - Naturalna maść na blizny

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że większość z nas nosi blizny. To naturalne następstwo gojenia się różnego rodzaju ran na ciele. O ile większość z nich znika po czasie lub staje się mało widoczna, część pozostaje z nami na zawsze. Warto jednak wiedzieć, że to, jak w przyszłości będzie wyglądać blizna, w dużej mierze zależy od tego, jak szybko zaczniemy z nią „pracować”. Pielęgnację uszkodzonych tkanek możemy zacząć już w momencie odpadnięcia strupa i zagojenia się rany. To dobry moment na to, żeby sięgnąć między innymi po preparaty i kosmetyki, takie jak krem na stare blizny, czy maść na zmiękczenie blizny, które pomogą zregenerować skórę.

Pielęgnacja blizn: maści i kremy z dodatkiem colostrum wspomagają gojenie blizn

Maści i kremy na bazie colostrum mogą być pomocne w pielęgnacji blizn. Colostrum to naturalna i bioaktywna substancja, którą pozyskuje się z pierwszego mleka, czyli tzw. siary zwierząt: kóz oraz krów. Colostrum wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości, które wykorzystywane są także w kosmetologii. Krem na blizny po cięciu i maść na stare blizny z dodatkiem naturalnej substancji wykazują silne działanie regenerujące i nawilżające. W trakcie regularnego stosowania można zaobserwować poprawę kondycji skóry, jej zmiękczenie i wygładzenie. Kosmetyki na bazie colostrum mogą być stosowane na blizny jako element codziennej pielęgnacji. Warto wspomnieć o tym, że miejsce, w którym utworzyła się blizna, często daje uczucie świądu lub ściągnięcia. Kremy i maści z colostrum - najlepsze gojenie blizn, mogą być pomocne w łagodzeniu tych dolegliwości i przynosić ukojenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl