Co zrobić, gdy pojawią się odleżyny? maść z colostrum na odleżyny

Co zrobić, gdy pojawią się odleżyny? suplementacja colostrum na odleżyny

Czym są odleżyny?

Odleżyny, zwane również wrzodami odleżynowymi, to uszkodzenia skóry i tkanek miękkich, które wynikają z nacisku i ciśnienia na jedno miejsce ciała przez dłuższy czas. Są szczególnie powszechne u osób, które są unieruchomione lub mają ograniczoną mobilność, wówczas dochodzi do długotrwałego nacisku – z jednej strony od podłoża, z drugiej natomiast presję wywiera kościec. Odleżyny są bolesne i mogą prowadzić do poważnych infekcji, co czyni ich leczenie trudnym i wymagającym czasu.

 

Jak poradzić sobie z odleżynami? Dowiedz się więcej o właściwościach colostrum od Genoscope

Jednym z potencjalnych rozwiązań dla osób z odleżynami jest stosowanie produktów zawierających colostrum – naturalnej substancji, będącej bogatym źródłem składników odżywczych i czynników wzrostu, które mogą pomóc w regeneracji tkanek miękkich i poprawić zdrowie skóry. Colostrum (zwane również siarą) posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Suplementy na bazie tej naturalnej, bioaktywnej substancji mogą również pomóc w zmniejszeniu ryzyka infekcji i zaostrzenia odleżyn. Badania wykazały, że kolagen i czynniki wzrostu zawarte w colostrum mogą przyspieszyć gojenie ran i poprawić elastyczność skóry – zobacz produkt Diabetegen.

 

Jaka jest skuteczność maści na bazie colostrum w zwalczaniu odleżyn?

W jednym z badań przeprowadzonych na pacjentach z odleżynami zastosowano krem zawierający colostrum. Pacjenci stosujący ten krem mieli znacznie szybsze gojenie się odleżyn niż ci, którzy stosowali tradycyjne metody leczenia. Colostrum zawiera również czynniki wzrostu, takie jak IGF-1 i TGF-β, które przyspieszają gojenie się ran.1

W badaniu tym porównano skuteczność stosowania maści z colostrum z miejscowym leczeniem ran u pacjentów z odleżynami. W badaniu wzięło udział 50 pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy otrzymującej maść z colostrum lub grupy otrzymującej miejscowe leczenie ran. Wyniki badania wykazały, że stosowanie maści z colostrum znacznie przyspieszyło gojenie ran u pacjentów z odleżynami. Pacjenci stosujący maść z colostrum mieli krótszy czas gojenia ran oraz mniejszą liczbę infekcji w porównaniu do pacjentów stosujących tradycyjne metody leczenia.

Zapobieganie odleżyn wśród osób najbardziej narażonych

Suplementacja colostrum może również zmniejszyć ryzyko odleżyn u osób zagrożonych. Osoby starsze, chore na cukrzycę, z niewydolnością krążenia lub niewydolnością oddechową są szczególnie narażone na odleżyny. Badania sugerują, że suplementacja colostrum może pomóc w zapobieganiu odleżynom u tych pacjentów. Produkty na bazie siary dostępne są w różnych formach, w tym w postaci tabletek i formie płynnej, łatwej w przełykaniu. Stosowanie suplementów diety z siarą może być skutecznym sposobem na poprawę jakości skóry i zmniejszenie ryzyka odleżyn. 

Colostrum Immune

Colostrum Immune 

 

Colostrum bovinum może być wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem dla osób z odleżynami. Składniki zawarte w colostrum mogą pomóc w leczeniu nawet trudno gojących się ran, poprawie elastyczności skóry i zmniejszeniu ryzyka niebezpiecznych infekcji. Jednak, jak zawsze, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów diety.  

 

 

Zobacz produkt COLOSTRUM IMMUNE 60% IGG

także w wersji płynnej COLOSTRUM ALPHA - COLOSTRUM BOVINUM 125ML

i hipoalergiczne COLOSTRUM HYPO - COLOSTRUM KOZIE 45 KAPS

oraz DIABETEGEN - MAŚĆ Z COLOSTRUM WSPOMAGAJĄCA REGENERACJĘ SKÓRY

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl