Nanosrebro — naturalny antybiotyk?

Nanosrebro — naturalny antybiotyk?

Nanosrebro — naturalny antybiotyk?

Srebro koloidalne, zwane również nanosrebrem, już od setek lat było wykorzystywane między innymi jako środek leczniczy do zwalczania różnego rodzaju chorób i walki z drobnoustrojami oraz dezynfekcji. W obecnych czasach środek ten znajduje coraz to szersze zastosowanie w wielu dziedzinach życia, potwierdzono również jego działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze.

Srebro koloidalne jest mieszaniną drobnych cząsteczek srebra z cieczą, tak małych, że niewidocznych gołym okiem, dlatego nazywa się je nanocząsteczkami. Często spotykane porównanie do antybiotyku nie oddaje w pełni zalet tej substancji, ponieważ nanosrebro natychmiast zabija bakterie, podczas gdy antybiotyk niszczy je dopiero w momencie podziału. Działanie to nosi wdzięczną nazwę „srebrnego pocisku”, która oddaje wyższość nanosrebra nad antybiotykami przejawiającą się również w zakresie jego właściwości; antybiotyki nie działają bowiem na wirusy, natomiast cząsteczki srebra skutecznie je zwalczają.

 

Jak wykorzystać srebro koloidalne?

Właściwości nanosrebra pozwalają na wykorzystanie go w wielu dziedzinach, a zamknięcie tej substancji w formie sprayu zdecydowanie ułatwia jego stosowanie na co dzień. Doskonale odnajduje się również w obecnej rzeczywistości, w której maseczki jednorazowe stały się nieodłącznym elementem naszego wyposażenia. Wymiana maseczek jednorazowych wymiana wskazana jest co każde 20 minut, a te materiałowe mają dużo niższą skuteczność ochrony przed wirusami. Maski z filtrem z kolei wymagają częstej wymiany wkładów. Nanosrebro w sprayu daje maseczkom jednorazowym drugie życie i umożliwia ich wielokrotne stosowanie. Usuwa z ich powierzchni nagromadzone wirusy i bakterie, obniżając tym samym ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych oraz tworząc dodatkowy filtr na powierzchni materiału maseczki jednorazowej. Dzięki temu mamy gwarancję, że wdychamy w pełni bezpieczne i czyste powietrze.

Środek ten jest w pełni bezpieczny zarówno dla skóry, jak i powierzchni czy ubrań. Podobnie jak w przypadku maseczek jednorazowych, po spryskaniu preparatem blatu, klamek czy innych miejsc, oprócz natychmiastowej eliminacji bakterii i wirusów, na ich powierzchni tworzy się bariera ochronna utrzymująca się przez długi czas. Również po kontakcie ze skórą, cząsteczki nanosrebra przenoszą się na nią i dezynfekują ją. Analogicznie w przypadku ubrań, dodatkowo materiały nie niszczą się, a przykre zapachy zostają wyeliminowane w wyniku działania antybakteryjnego.

Efekty i sposób działania nanosrebra dają mu również znaczącą przewagę w pojedynku z licznymi środkami do dezynfekcji na bazie alkoholu, który w nadmiarze może powodować wysuszenie jej i podrażnienie skóry. Srebro koloidalne nie tylko skutecznie dezynfekuje skórę rąk, ale również pielęgnuje ją. Poza tym jego cząsteczki działają jak niewidzialne rękawiczki — nie odparowują z powierzchni dłoni, gwarantując tym samym ciągłą ochronę. Podczas dezynfekcji powierzchni czy wspomnianych maseczek jednorazowych, alkohol po chwili odparowuje, natomiast cząsteczki srebra pozostają na nich jeszcze przez długi czas, wykazując przy tym wspomniane wyżej działanie odkażające.

Jak widać, nie bez powodu nasz produkt – DERMAFACTOR w sprayu, otrzymał miano najlepszego preparatu dezynfekującego w swojej klasie. Badania prowadzone w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie udowodniły jego wszechstronne działanie i dowiodły między innymi, że w kontakcie ze skórą nie niszczy jej, a pielęgnuje oraz pozostaje po spryskaniu na powierzchniach o wiele dłużej niż inne tego typu preparaty. Dzięki możliwości dezynfekcji maseczek jednorazowych zyskuje przewagę nad innymi środkami do dezynfekcji. DERMFACTOR posiada tak wysoki poziom skuteczności, że został sklasyfikowany przez Epidemiologa oraz Naczelną Pielęgniarkę w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Chełmie, jako produkt bezpośrednio przyczyniający się do ratowania większej ilości istnień ludzkich.  Z tego powodu rekomendowany jest do stosowania nie tylko w życiu codziennym, ale nawet w szpitalach na Oddziałach Chirurgii i Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej, czyli miejscach wymagających najwyższego poziomu sterylności. Pełen dostęp do przeprowadzonych badań oraz przykładowy zakres zastosowań dostępny jest na www.dermfactor.pl.

 

Zobacz produkt DERMFACTOR - NANOSREBRO W PŁYNIE (SPRAY 90 ML)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl