Colostrum - eliksir młodości dla kobiecej skóry

Colostrum - eliksir młodości dla kobiecej skóry

Colostrum - eliksir młodości dla kobiecej skóry

Zarówno ciąża, jak i okres macierzyństwa wycieńcza organizm kobiety. Zwierciadłem, w którym można zobaczyć kondycję organizmu, jest skóra, ponieważ to ona uwidacznia większość zmian, zachodzących w ludzkim ciele. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chciałaby się cieszyć zdrowym i młodym wyglądem przez lata. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak zadbać o skórę po porodzie.

Jak zadbać o dobrą kondycję skóry po ciąży?

Skóra kobiecej twarzy w trakcie ciąży w większości przypadków ulega zmianom. Po porodzie staje się ona o wiele bardziej delikatna, a jej warstwa cieńsza. Niektóre kobiety nagle zaczynają mieć problemy z cerą, chociaż przed ciążą cieszyły się piękną skórą twarzy. Co ciekawe, kobiety, które przed zajściem w ciążę miały cerę tłustą, borykają się po porodzie z jej suchością i odwrotnie - kobiety z suchą cerą, zaczynają odczuwać skutki trądziku. Najczęściej młode mamy skarżą się na niechciane krostki, twarz niejednokrotnie się świeci i niestety wygląda na mocno zmęczoną. Aby zachować skórę w dobrym stanie, niezbędna jest odpowiednia codzienna pielęgnacja. Nie bez znaczenia pozostaje dobór kosmetyków, które powinny być dopasowane do wieku i rodzaju cery.

Colostrum na zmarszczki

Colostrum, czyli wydzielina gruczołu mlekowego ssaków, to niezwykle istotna substancja z dużą koncentracją czynników biologicznych. Ich zawartość gwarantuje funkcję ochronną i stymulującą wzrost. Colostrum wzbudza zainteresowanie medyczne od dawna, ale w ostatnich latach pojawiają się informacje o wykorzystywaniu siary w odmładzaniu i regeneracji skóry. Nie bez powodu nazywa się ją eliksirem młodości. Co więcej, colostrum znalazło swoje zastosowanie w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, które w swojej ofercie posiadają zabiegi odmładzające. W kosmetyce wykorzystywane jest colostrum bovinum, czyli siara bydlęca. To substancja naturalna, której nie można wyprodukować w sposób syntetyczny w laboratorium. Zbawienny wpływ colostrum na skórę powinien być wykorzystywany w momencie, kiedy zaczyna się ona starzeć lub jest osłabiona po ciąży bądź po przebytych chorobach. Ponad 200 składników aktywnych, w tak wysokim stężeniu, pomaga w regeneracji i odżywieniu tkanek, odbudowując ich strukturę. Możliwe jest to dzięki tym kluczowym elementom, które wchodzą w skład colostrum bovinum:

  • immunoglobuliny (przeciwciała odpornościowe),
  • laktoferyna,
  • czynniki wzrostu,
  • hormony wzrostu,
  • witaminy i związki mineralne w formie bioprzyswajalnej,
  • enzymy,
  • poliamidy,
  • kwasy nukleinowe,
  • aminokwasy.

Badania laboratoryjne pokazują, że przeciwstarzeniowe właściwości kosmetyków z zawartością colostrum poprawiają owal twarzy, spłycają zmarszczki oraz zapewniają optymalne nawilżenie skóry. Ponadto siara bydlęca zawiera tzw. epidermal growth factor - czynnik wzrostu, który przyspiesza i nasila regenerację uszkodzonych struktur skóry.

Serum na bazie colostrum na zmarszczki

Decydując się kosmetyki z colostrum bovinum w składzie, warto zwrócić uwagę na Serum2h marki Genoscope, które może być stosowane do każdego rodzaju cery. Produkt ten w znaczący sposób wpływa na regenerację skóry i pobudza komórki do odnowy, niwelując widoczność zmarszczek. Siara krowia wykazuje się w serum działaniem antiaging, a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Serum2h wspomaga naczynia krwionośne, działa antyseptycznie, potrafi wiązać wodę w naskórku, zwalcza wolne rodniki, a jednocześnie wpływa na syntezę kolagenu. W zależności od potrzeb można wybrać serum na dzień bądź serum na noc lub zdecydować się na oba preparaty jednocześnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl