Colostrum wybawieniem dla skóry diabetyka

Colostrum wybawieniem dla skóry diabetyka

Colostrum wybawieniem dla skóry diabetyka

 

Cukrzyca postrzegana jest, jako jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a liczba chorych powiększa się w bardzo szybkim tempie. Chociaż większość pacjentów cierpi na cukrzycę typu drugiego (insulinoniezależną), niektóre z tych osób nie ma nawet pojęcia o swojej chorobie. Pierwszym widocznym objawem mogą być problemy ze skórą.

Skóra u diabetyków

Pacjenci, którzy borykają się z cukrzycą typu drugiego, uskarżają się na różnego rodzaju infekcje skóry. Z kolei osoby, które chorują na cukrzycę typu pierwszego - cierpią na zmiany skórne o podłożu autoimmunologicznym. Problemy skórne w przebiegu cukrzycy to głównie nadmierna suchość, swędzenie i łuszczenie. Niezwykle istotna dla diabetyków jest obserwacja stanu skóry. Niestety, nawet mała rana lub infekcja mogą okazać się trudne do wyleczenia. Dodatkowo diabetycy skarżą się także na grzybicę, która lubi często powracać. Aby nie dopuścić do powikłań na tle cukrzycowym, niezbędny jest odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Wysuszona skóra staje się podatna na skaleczenia i rany. Jeśli osoba, chorująca na cukrzycę, utrzyma swoją skórę w dobrym stanie, z pewnością uniknie powikłań i niepotrzebnych infekcji.

 

Zespół stopy cukrzycowej - groźne powikłanie

Stopa cukrzycowa jest przewlekłym owrzodzeniem skóry oraz tkanek miękkich, które rozwija się jako powikłanie cukrzycy. Ze względu na wysoki poziom glukozy we krwi dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a to prowadzi do upośledzenia utlenowania tkanek. Konsekwencją jest brak rozwinięcia reakcji zapalnej, a w rezultacie - zakażenie. Rana, która nie goi się naturalnie, niesie ze sobą niebezpieczeństwo przewlekłego owrzodzenia tkanki skórnej, a w konsekwencji prowadzi do martwicy. Jedynym sposobem zapobiegania takiemu rozwojowi wydarzeń jest odbudowa naczyń włosowatych.

 

Pielęgnacja skóry cukrzyka

W większości diabetycy, dbając o kondycję skóry, korzystają ze specjalnych kremów, stworzonych z myślą o nich. Specyfiki te charakteryzują się silnym działaniem nawilżającym i odbudowującym warstwę lipidową. Ponadto zapewniają ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą. Szczególną uwagę należy zwrócić na specyfiki stale nawilżające, które zabezpieczają skórę specjalnym filtrem i uniemożliwiają odparowywanie z jej powierzchni wody. Pielęgnacja skóry osoby cierpiącej na cukrzycę powinna polegać w głównej mierze na tworzeniu i wzmacnianiu bariery naskórkowej. W przypadku cukrzycy kremy nawilżające powinny być stosowane profilaktycznie do pielęgnacji stóp, aby małe zadrapanie nie doprowadziło do infekcji, stopy cukrzycowej, a finalnie - do amputacji kończyny.

 

Preparaty z colostrum dla diabetyków

Badania lekarskie potwierdzają, że zastosowanie środków z zawartością colostrum pomaga w wyleczeniu owrzodzenia w stopie cukrzycowej. Najpopularniejszym tego typu produktem jest krem dla diabetyków - Diabetegen. W swoim składzie posiada colostrum bovinum, czyli składnik pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z siary bydlęcej dowiedz się więcej o naszym [GENO]COLOSTRUM. Ten dermokosmetyk, dzięki wysokiej zawartości laktoferyny i laktoperoksydazy, oczyszcza powierzchnię skóry i reguluje jej środowisko bakteriostatyczne. Działanie kremu Diabetegen opiera się na:

  • zapobieganiu możliwości rozwoju stopy cukrzycowej,
  • silnym nawilżeniu suchej i szorstkiej skóry,
  • zmniejszeniu rogowacenia skóry i skłonności do jej pękania,
  • łagodzeniu uczucia świądu,
  • zapobieganiu infekcjom skórnym.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że krem dla diabetyków, na bazie colostrum, powstał bez użycia substancji konserwujących i zapachowych. Prosty skład preparatu zapobiega występowaniu miejscowych odczynów alergicznych.

 

Zobacz produkt DIABETEGEN, 40G - MAŚĆ Z COLOSTRUM WSPOMAGAJĄCA REGENERACJĘ SKÓRY

na jeszcze silniejszą regenerację skóry DIABETEGEN FORTE

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl