Jak colostrum wspiera walkę z niepłodnością u kobiet?

Jak colostrum wspiera walkę z niepłodnością u kobiet?

Wpływ colostrum na płodność kobiet

Niepłodność jest tematem zdecydowanie delikatnym. Problem zdaje się dotyczyć coraz większej grupy par. U kobiet trudność zajścia w ciążę może wynikać z różnych przyczyn, takich jak zaburzenia hormonalne, nieprawidłowości w jajowodach, endometrioza czy zaburzenia owulacji. Jednym ze sposobów, w jaki Colostrum może pomóc w walce z niepłodnością u kobiet, jest dostarczanie naturalnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na regulację hormonalną i procesy reprodukcyjne.

Colostrum, zwane również pierwszym mlekiem jest bogate w wiele bioaktywnych składników odżywczych, w tym białka, witaminy, minerały i przeciwciała, które są ważne dla zdrowia i funkcjonowania organizmu – dowiedz się więcej o naszym [GENO]COLOSTRUM i sprawdź, dlaczego jakość wybranego colostrum jest kluczowa. Ponadto Colostrum zawiera czynniki wzrostu, takie jak IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu 1) i TGF-B (transformujący czynnik wzrostu beta), które wpływają na wiele procesów w organizmie, w tym na funkcjonowanie układu hormonalnego. Co więcej ransformujący czynnik wzrostu beta jest białkiem o działaniu przeciwzapalnym.

 

 

Colostrum zwane również młodziwem to naturalna substancja produkowana przez wszystkie ssaki – w tym ludzi – do pierwszych dni po porodzie. Z czasem silnie skoncentrowana, przepełniona pozytywnymi właściwościami przemienia się w mleko ssaków. Siara może pomóc w regulacji poziomu kluczowych dla kobiety hormonów płciowych, takich jak estrogeny i progesteron, które są niezbędne dla zdrowia i funkcjonowania układu rozrodczego.

 

Jak colostrum wspiera proces owulacji?

Colostrum może wspierać proces owulacji poprzez dostarczanie składników odżywczych, takich jak arginina i L-tryptofan, które wpływają na produkcję hormonów:

  • luteinizujących (LH) - U kobiet odpowiada za stymulację owulacji oraz pobudza syntezę progesteronu. U mężczyzn natomiast pobudza syntezę testosteronu w jądrach
  • folikulotropowych (FSH), odpowiadający u kobiet za rozwój i dojrzewanie pęcherzyków Graffa, wspomaga także powstawanie estradiolu oraz progesteronu.

 

Colostrum może również pomóc w poprawie zdrowia jajników i macicy poprzez dostarczanie składników odżywczych, takich jak witaminy A, C i E, a także minerałów - między innymi cynku i selenu, które są ważne dla zdrowia tkanek i komórek.

 

 

W jaki sposób colostrum wspiera kobiety w walce z niepłodnością?

Siara (pierwsze mleko) może pomóc w walce z niepłodnością u kobiet poprzez dostarczanie bioaktywnych składników odżywczych, które wpływają na regulację hormonalną i procesy reprodukcyjne. Jednakże, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji Colostrum lub jakimkolwiek innym suplementem, jeśli planujesz zajście w ciążę lub masz problemy z płodnością.

 

 

 

Zobacz produkt COLOSTRUM IMMUNE 60% IGG

także w wersji płynnej COLOSTRUM ALPHA - COLOSTRUM BOVINUM 125ML

oraz hipoalergiczne COLOSTRUM HYPO - COLOSTRUM KOZIE 45 KAPS.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl