Jak leczyć stopę cukrzycową?

Jak leczyć stopę cukrzycową?

Czym jest stopa cukrzycowa

Stopa cukrzycowa to zespół specyficznych dolegliwości, które mogą dotykać nawet 10% diabetyków. Jest to poważne powikłanie cukrzycy, polegające na uszkodzeniu nerwów i naczyń krwionośnych w stopie, niosące za sobą konsekwencje zmniejszonej wrażliwości na ból oraz zaburzeń krążenia. W niektórych przypadkach nieleczona stopa cukrzycowa może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak owrzodzenia, zakażenia, a nawet nieodwracalnych deformacji i martwic stopy, w których wyniku konieczna może okazać się amputacja.

 

Colostrum na ratunek leczenia stopy cukrzycowej

Colostrum, ze względu na swoje właściwości regeneracyjne i przeciwzapalne, może pomóc w leczeniu stopy cukrzycowej. Colostrum to inaczej siara – unikatowa bioaktywna substancja, która zawiera wszystkie naturalne czynniki wzrostu, immunoglobuliny oraz cytokiny, które pomagają w regeneracji tkanek i zwalczaniu stanów zapalnych, a także pełen łańcuch aminokwasów oraz ponad 250 innych naturalnych substancji.

Warto mieć na uwadze to, że jedynie colostrum najwyższej jakości mikrobiologicznej, pobrane do dwóch godzin od rozpoczęcia laktacji, gwarantuje odpowiednie stężenie składników bioaktywnych - dowiedz się więcej o naszym [GENO]COLOSTRUM.

 

  

jaki wpływ ma colostrum na leczenie stopy cukrzycowej?

Wpływ colostrum na leczenie stopy cukrzycowej został potwierdzony w badaniach. W jednym z badań przeprowadzonych na pacjentach z cukrzycą stwierdzono, że suplementacja colostrum bovinum przez 2 tygodnie znacznie zmniejszyła objawy neuropatii cukrzycowej, takie jak ból, mrowienie i drętwienie. Wystąpiło znaczne zmniejszenie lub nawet zagojenie ran pacjentów ze stopą cukrzycową (zmniejszenie ran o ponad 90%).[1]

 

 
DIABETEGEN - MAŚĆ Z COLOSTRUM WSPOMAGAJĄCA REGENERACJĘ SKÓRY
 
 
Jak utrzymać odpowiednie krążenie krwi dzięki suplementacji siary?
 

Colostrum może również pomóc w poprawie krążenia, co jest ważne w przypadku stopy cukrzycowej - z powodu zaburzeń krążenia krwi i unerwienia, dochodzi do uszkodzenia tkanek stóp. Naturalne substancje bioaktywne zawarte w colostrum, takie jak cytokiny i czynniki wzrostu, pobudzają produkcję nowych naczyń krwionośnych. W efekcie siara może pomóc w poprawie przepływu krwi w uszkodzonych tkankach, niwelując tym samym bardzo groźne dla zdrowia powikłanie stopy cukrzycowej.

 

Wpływ colostrum na leczenie stopy cukrzycowej
 

Siara krowia może mieć pozytywny wpływ na leczenie stopy cukrzycowej dzięki swoim właściwościom:

  • regeneracyjnym,
  • przeciwzapalnym,
  • poprawiającym krążenie.

 

Jednakże, jak zawsze przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dawki i sposobu stosowania.

Shabib S, Soltani R, Khorvash F, Taheri A, Shahbazi Azad M. The Effect of Topical Cow’s Milk  on the Healing of Diabetic Foot Ulcers: A Randomized Controlled Pilot Clinical Trial. The International Journal of Lower Extremity Wounds. 2022;0(0). https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/15347346221084788

 

 

 

Zobacz produkt DIABETEGEN, 40G - MAŚĆ Z COLOSTRUM WSPOMAGAJĄCA REGENERACJĘ SKÓRY

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl