Jaką maść na odmrożenia wybrać?

Jaką maść na odmrożenia wybrać?

Jeśli planujesz zimowy wyjazd na narty, czy choćby piesze wędrówki w ośnieżonych górach, koniecznym jest skrupulatne skompletowanie odpowiedniego zaopatrzenia. Dopasowany ubiór, sprawdzony sprzęt, ciepły napój w termosie, to tylko kilka pozycji, które dobrze jest zabezpieczyć wybierając się na zimowe wakacje. Warto zawczasu pomyśleć o pielęgnacji skóry, dopasowanej do trudnych warunków atmosferycznych. Dobrze też zaopatrzyć się w krem lub maść ratunkową - kiedy temperatura zaskoczy Cię na stoku lub trekking nieoczekiwanie się wydłuży. Twoja skóra może wtedy potrzebować kosmetyku do zadań specjalnych. Zastanawiasz się jaki krem na odmrożenia wybrać? Preparaty zawierające w swoim składzie colostrum, poradzą sobie z tym trudnym zagadnieniem znakomicie!

 

Odmrożenia - jak powstają?

Odmrożenie skóry to chwilowe, a czasem nieodwracalne uszkodzenie tkanek, powstałe na skutek działania na nie temperatury poniżej 0º Celsjusza. Jednak przy występowaniu niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak duża wilgotność powietrza, czy silny wiatr, odmrożenie pojawić się może nawet przy wyższych temperaturach. Kiedy obniżona temperatura oddziałuje na organizm, doprowadza do zmniejszenia lub zatrzymania przepływu krwi w naczyniach zaopatrujących skórę, a nawet mięśnie. Pod wpływem niedotlenienia dochodzi do uszkodzenia narażonego na zimno obszaru, a w ostateczności do obumarcia niedokrwionej okolicy. W zależności od stopnia odmrożenia, konieczne są różne postępowania. 

 

Odmrożenie? Sprawdź jak sobie z nim poradzić.

Jeśli pod wpływem oddziaływania niskiej temperatury na Twoim ciele pojawiły się pęcherze lub owrzodzenia, koniecznie udaj się z nimi do lekarza, który oceni stopień odmrożenia i zastosuje odpowiednie leczenie. Jeśli jednak objawy są łagodniejsze, takie jak bladość skóry, uczucie mrowienia lub pieczenia, lekki obrzęk i ból, to wystarczy, że uporasz się z nimi w warunkach domowych. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie pocierać odmrożonej okolicy! Może do doprowadzić do dalszego uszkodzenia tkanek.

Po ogrzaniu się w ciepłym pomieszczeniu, wypiciu rozgrzewającego napoju warto skupić się na pielęgnacji skóry. Maść na odmrożenia z colostrum - Diabetegen nie tylko nawilży i odżywi przesuszoną i podrażnioną skórę, ale i dostarczy jej cennych składników aktywnych, które wspomogą proces regeneracji uszkodzonych komórek.

 

Kremy i maści z colostrum - jak to działa?

Colostrum to łacińska nazwa określająca siarę, czyli tzw. “pierwsze mleko” ssaków - dowiedz się więcej o naszym [GENO]COLOSTRUM. To gęsty, żółtawy płyn wydzielany przez gruczoły mlekowe matki pod koniec ciąży i krótko po porodzie. W odróżnieniu od mleka dojrzałego, colostrum nie ma dużej wartości odżywczej, za to wykazuje właściwości silnie pobudzające układ immunologiczny. Młodziwo zawiera szereg naturalnie występujących substancji, takich jak immunoglobuliny, czynniki wzrostu, laktoferynę, aminokwasy i witaminy, które przyczyniają się do lepszej i szybszej odbudowy  tkanek. W kosmetykach i suplementach diety używane jest najczęściej colostrum krowie, które w niczym nie odbiega od siary ludzkiej, a stężenie najcenniejszych składników aktywnych jest w nim nawet wyższe.

 

Diabetegen - sprawdzony i rekomendowany w środowisku medycznym

Maść na odmrożenia - Diabetegen została poddana wielu testom i badaniom klinicznym, w których została oceniona jako naprawdę skuteczna przy wielu problemach skórnych - od nadmiernej suchości po stopę cukrzycową. Diabetegen posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Polskiego Towarzystwa Podologicznego, co świadczy o jego wyjątkowych walorach. Dobrze jest mieć Diabetegen w swojej kosmetyczne przy okazji każdego wyjazdu, ale również na co dzień w domowej apteczce, aby zawsze był pod ręką.

 

Zobacz produkt DIABETEGEN, 40G - MAŚĆ Z COLOSTRUM WSPOMAGAJĄCA REGENERACJĘ SKÓRY

a na jeszcze silniejsze działanie DIABETEGEN FORTE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl